Ari'Blog

Just imagine

Who is Ari?

Hello, I'm Ari. I am a computer engineer. I work as a Software Development Specialist.

I have always had a special interest and curiosity in technology and art in my life. While making my department selections in line with these areas of interest, I had no difficulty in determining all my preferences as Computer Engineering. 🙂

Üniversite dönemim, tutkunu olduğum bilgisayar ana konusu altında geliştiği için gayet keyifli ve tecrübe verici geçti. Üniversite dönemimin son yılında bir hocamın da hızlandırıcı etkisiyle bu blogu açıp, okuduğum kitaplar üzerine hem kendi yorumlarımı ve hem de kitabın mesajını kendi kalemimle -klavyemle- anlatmaya çalıştığım yazılar yayınladım.

Bilgisayarlar ile ilgili tüm konulara çok ilgili olsam da asıl ilgi alanlarım yapay zekâ, makine öğrenmesi, bilgi güvenliği, ağ güvenliği, bilgisayar ağları, web uygulamaları ve mobil uygulamalardır.

Teknolojiyle ve bilgisayar bilimi ile ilgili gelişmeleri sürekli takip ederim. Bu konularda yeni bilgiler edinmek ve bunları tecrübe etmek için çaba gösteririm. Kodlamayı her zaman sevmişimdir çünkü kodlayarak yapabileceklerimiz hayal gücümüzle sınırlıdır, kodlama benim için mantıklı yaratıcılık gibi.

Gelecekte bilgisayarların veya genel olarak bilişim teknolojilerinin dünyayı geliştireceğine ve hızla ilerleyeceğine inanıyorum. Bilgisayarların hayatımın büyük ve önemli kısımlarında yer almasını hep istemişimdir ve böyle olması için hayallerimin çizdiği yolda, hedeflerimin peşinden giderim.

Ari


What have I done / do / will do?

-> LinkedIn

What have I read / read / will I read?

-> Goodreads

What have I listened to / am I listening to / will I listen to?

-> Spotify

© 2021 Ari'Blog

Theme by Anders Norén