Ari'Blog

Just imagine

Ari Kimdir?

Ne yaptım / yapıyorum / yapacağım?

-> LinkedIn

Ne okudum / okuyorum / okuyacağım?

-> Goodreads

Ne dinledim / dinliyorum / dinleyeceğim?

-> Spotify

Merhaba, ben Ari. Bilgisayar mühendisiyim. Yazılım geliştirme uzmanı olarak çalışıyorum, 17 yıldır piyano çalıyorum ve Magma & Boğaziçi Caz Korosu Ailesi’nde bas korist olarak yer alıyorum.

Hayatımda her zaman teknolojiye ve sanata karşı özel bir ilgim ve merakım olmuştu. Bu ilgi alanlarım doğrultusunda bölüm seçimlerimi yaparken de tüm tercihlerimi Bilgisayar Mühendisliği olarak belirlemekte zorlanmamıştım. 🙂

Üniversite dönemim, tutkunu olduğum bilgisayar ana konusu altında geliştiği için gayet keyifli ve tecrübe verici geçti. Üniversite dönemimin son yılında bir hocamın da hızlandırıcı etkisiyle bu blogu açıp, okuduğum kitaplar üzerine hem kendi yorumlarımı, hem de kitabın mesajını kendi kalemimle -klavyemle- anlatmaya çalıştığım yazılar yayınladım.

Bilgisayarlar ile ilgili tüm konulara çok ilgili olsam da asıl ilgi alanlarım yapay zekâ, makine öğrenmesi, bilgi güvenliği, ağ güvenliği, bilgisayar ağları, web uygulamaları ve mobil uygulamalardır.

Teknolojiyle ve bilgisayar bilimi ile ilgili gelişmeleri sürekli takip ederim. Bu konularda yeni bilgiler edinmek ve bunları tecrübe etmek için çaba gösteririm. Kodlamayı her zaman sevmişimdir çünkü kodlayarak yapabileceklerimiz hayal gücümüzle sınırlıdır, kodlama benim için mantıklı yaratıcılık gibi.

Gelecekte bilgisayarların veya genel olarak bilişim teknolojilerinin dünyayı geliştireceğine ve hızla ilerleyeceğine inanıyorum. Bilgisayarların hayatımın büyük ve önemli kısımlarında yer almasını hep istemişimdir ve böyle olması için hayallerimin çizdiği yolda, hedeflerimin peşinden giderim.

Ari


© 2024 Ari'Blog

Theme by Anders Norén